TRENDING: SOM KRKAVČIA MATER – Časť prvá Read More

TRENDING: Ako som si usporiadala hlavnú knižnicu Read More

TRENDING: Online marketing – Tvorba zarábajúceho webu Read More

TRENDING: Ako si finančne prilepšujem na materskej dovolenke Read More

TRENDING: TIP na darček pre skalných filmových fanúšikov Read More

19/11/2020

Stali sme sa riešiteľmi príbehu Nicola Teslu

0

Vyskúšať niektorý z ESCAPE ROOMOV som túžila odvtedy, čo som sa o nich dočítala v jednom časopise. A konečne som našla aj partiu, ktorá do toho so mnou išla. V mojom osobnom prieskume ich existuje na svete skutočne veľa, a dokonca aj u nás, na Slovensku. Tak sme sa zhodli, že pôjdeme vyskúšať QUESTUM ESCAPE ROOM v Bratislave.

Príbehy, ktorých sa v Questume môžete stať súčasťou, sú viac ako zaujímavé. My sme si vybrali Tajomstvo Nicola Teslu. Keď sme prišli, personál nás oboznámil s jednoduchými a stručnými pravidlami. Najdôležitejšie je tlačidlo HELP, keď už si po 100 nefungujúcich pokusoch neviete rady. Pri vchádzaní sme si všimli tabuľu s údajmi – názvami partie a času, za ktorý jednotlivé miestnosti zvládli. No nečakali sme, že nám sa bude dariť „až“ takto.

Návštevu sme absolvovali v zložení 5 báb a 1 chalan, ktorého sme potrebovali pre náš názor, že chlapi sú predsa len o niečo schopnejší v logickom myslení. Nečakali sme, že sa zasekneme už v prvej miestnosti. Už na začiatku nás zavádzali! Nechcem veľmi prezrádzať, ale keď vám niekto povie, že s nábytkom nemáte nijako manipulovať, a osobne si myslím, že aj schránka je jeho súčasťou, tak sa toho nechytíte. Ale OK. Nakoniec sme to teda odignorovali, pretože inak by sme sa ďalej nedostali.

Kto je Nicola Tesla, nikomu netreba vysvetľovať, takže naše mozgové závity mali skutočne skvelý tréning. Len dávajte pozor! Nikdy by som si nemyslela, že čítanie s porozumením bude naozaj veľmi dôležité aj pri takýchto záležitostiach. Samozrejme, v mojom povestnom zúfalom a netrpezlivom stave, čo nikto nepočúval moje rady a zúfalom prosení na kolenách so slzami na krajíčku, aby sme stlačili tlačidlo HELP (dramatizujem), tak sa z rozhlasu ozvalo, ako pokračovať. I tak sme to však nechápali, hoci sme presne vedeli, čo máme urobiť. Samozrejme, že ja som to hovorila celý čas, ale nikto ma nepočúval. Som učiteľka – takže celkom bežná vec.

Keď už konečne ostatní (keďže ja som to vedela), že nejaké čudné gombíky, ktoré vyzerajú ako tabuľky čokolády, sa majú stlačiť paralelne – teda naraz a nie postupne – otvorili sa ďalšie dvere – posledná miestnosť riešenia. Tu si treba naozaj všímať každý detail. Využijete tu tiež údaje z príbehu, ktorý vám premietli na začiatku. Posledná miestnosť bola úplne najlepšia a spôsob jej prevedenia nám nahnal strach. Chvalabohu sa nám to nakoniec spoločnými silami podarilo doriešiť. No potrebovali sme viac ako 60 minút. Sprosté nejasné inštrukcie! J Personál sa s nami lúčil s veľmi zaujímavým výrazom na tvári.

Takto skončila moja prvá skúsenosť s ESCAPE ROOMOM. Určite vyskúšam niekedy aj iné. Odporúčam najmä fanúšikom riešenia rôznych záhad, detektívok, či tajomnej atmosféry. Je to príjemný spôsob, ako stráviť čas so svojimi známymi, dokonca aj deťmi od 5 rokov, či formou teambuildingu. Vyskúšate? Okrem Tajomstva Nicola Teslu QUESTUM ponúka miestnosti Tajomné laboratórium, Strašidelné príbehy socializmu a Prekliatie Mayov. Ktorú z nich najbližšie navštívite alebo ste už navštívili?  

O Teslovi ste toho iste už čo to počuli, ale keby ste si chceli rozšíriť obzory, v internetovom kníhkupectve BUX.sk nájdete jeho dielo pod českým názvom Můj životopis a vynálezy. 

Predaj kníh online - kníhkupectvo BUX.sk

About Author geekmom

Ahojte, volám sa Gabriela a mojimi veľkými koníčkami sú knihy, filmy, seriály a hry, čo naznačuje aj názov môjho blogu. Momentálne som na materskej dovolenke, a preto chcem svoj voľný čas nejako efektívne zúročiť. Preto som si založila tento blog a začala som sa zaujímať o online marketing.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *