20 najlepších hier roka 2021 na Playstation 4: prvá desiatka

0
Share

Hier je na svete naozaj neskutočné množstvo a stále pribúdajú. Keby sme tak mali na hranie toľko času, tak by sme asi vyskúšali všetky. Alebo minimálne 75% z nich. V dnešnom článku som pre vás pripravila rebríček 20 najlepších hier za rok 2021. V článku nájdete trailery s krátkym popisom. Na konci môžete hlasovať v ankete, ktorá z uvedených hier je podľa vás najlepšia. Tu nájdete prvú desiatku a v ďalšom článku niekedy v blízkej budúcnosti druhú desiatku.

ASSASIN´S CREED: VALHALLA

AC: Valhalla je doteraz najnovším dielom z mnohými fanúšikmi obľúbenej série od Ubisoftu a ide o veľmi solídny diel. Stanete sa vikingským bojovníkom Eivorom v stredovekom Anglicku. Vašou úlohou bude vytvoriť nový domov pre svoj klan. Preskúmate rôzne kráľovstvá, povraždíte kľúčové ciele či budete bojovať proti nebezpečným Sasom. 

Tento diel obľúbenej série získal ocenenie “highly recommended” za najlepšiu hru PS5/X Box Series X na udeľovaní cien “Tom´s Guide Awards 2021”.

AC: Valhalla je dostupná aj na: 

KÚPIŤ HRU

KÚPIŤ HRU

DEATH STRANDING

Death Stranding je údajne jedna z najdivnejších hier, ktorá uzrela svetlo sveta pred dvomi rokmi. Zároveň je to však jedna z najlepších hier na PS4. Hlavne ak máte radi značku Hideo Kojima. Zahráte si za postavu Sama Bridgesa, ktorý pracuje ako kuriér. Dodáva zásoby preživším v postapo svete.

Väčšinu hry zaberá cestovanie z jedného miesta na druhé, počas ktorého si budete vytvárať infraštruktúry pre uľahčenie cesty. To všetko ovplyvní, ako sa vám bude dariť splniť svoje dodávky, na základe čoho si vybudujete určité schopnosti. Vďaka tým neskôr budete môcť nosiť viac vecí a vybudujete si povesť u postáv, ktoré nie sú hráčmi.

Hra je dostupná aj cez:

KÚPIŤ HRUKÚPIŤ HRU

DEVIL MAY CRY 5

Neuveriteľných jedenásť rokov po vydaní štvrtého dielu hry Devil May Cry Capcon konečne vydal pokračovanie, na ktoré sa oplatilo počkať. Táto hra je sebavedomá, štýlová, akčná. Budú s ňou spokojní skalní fanúšikovia, ale privítajú ju i nováčikovia. Budete hrať za nadprirodzených bojovníkov Danteho, Nera a V a bojovať proti obrovským nepriateľom s dokonalými zbraňami a prvkami šermu.

Hrateľnosť je značne náročná, no akonáhle nájdete svoj štýl, boj sa stane pre vás zaslúženou odmenou. S Devil May Cry nadobudnete obohacujúci zážitok a stojí za to si ho zaobstarať, keď sa vám štyri predchádzajúce časti páčili. No ak ste nováčik, predchádzajúce štyri tituly môžete dohnať v edícii Devil May Cry: HD, dostupnej tiež na PS4.

Hra je tiež dostupná v špeciálnej edícii tu:

KÚPIŤ HRUKÚPIŤ HRU

DREAMS

“Ak si niečo dokážete predstaviť, dokážete to vytvoriť,” – to je heslo hry Dreams, ktorú vytvorilo oceňované štúdio Media Molecule. Zažijete s ňou veľa zábavy. Môžete vytvoriť úplne hocičo, od interaktívnych dobrodružstiev a plošinoviek cez strieľačky až po hlavolamy a iné hry. Možnosti sú naozaj neobmedzené.

Vaše výtvory potom môžete zdieľať s masívnou online komunitou a inšpirovať sa tiež výtvormi ostatných hráčov. Prekombinujte ich alebo použite ich predmety, prostredia či postavy vo vašej vlastnej hre. Ak si nie ste istý, kde začať, hra ponúka aj príbehový režim 3 príbehmi.

KÚPIŤ HRUKÚPIŤ HRU

GHOST OF THUSHIMA 

O hre Ghost of Tsushima by sa dalo povedať, že sa istým spôsobom podobá hre AC. Je to akčná, nenápadná hra v otvorenom svete. Príbeh je založený na histórii. Stanete sa samurajom Jinom Sakaiom, ktorý bude bojovať proti Mongolom počas ich invázie do Japonska v 13. storočí. Od podobných dobrodružstiev v otvorenom svete sa líši neuveriteľných bojom s mečom, ktorý je jednoducho dokonalý. Ponúka tiež množstvo techník a stratégií, ktoré sa treba naučiť.

Aj postavu si môžete prispôsobiť podľa vlastných predstáv. Hra takisto oplýva veľmi slušným príbehom o cti, povinnosti a obete – čo sú vlastnosti dokonale odrážajúce samurajský príbeh. Okrem toho Ghost of Thushima tiež získal ocenenia “best story” a “best boss level” na udeľovaní cien “Tom´s Guide Awards 2021” za hry.

KÚPIŤ HRUKÚPIŤ HRU

GOD OF WAR 

Po päťročnej prestávke sa séria God of War vrátila a je celkom iná. Kratos, predtým plný hnevu, sa odrazu stáva rodinným typom so snahou vyvážiť svoju krutú minulosť oddanosťou svoju dospievajúcemu synovi Atreovi. Opúšťa Grécko a okupuje Škandináviu, kde sa v jeho úlohe stretnete s úplne novými druhmi mýtických zvierat, ktoré budete musieť zabiť. Od trollov cez zlobrov až po nemŕtvych, ba dokonca severských bohov.

Noví Kratosovi nepriatelia neustále skúšajú jeho trpezlivosť a testujú schopnosti. V hre si nájdu svoje skalní fanúšikovia i nováčikovia. Výrazná zmena príbehu je odvážnym novým smerom milovanej série a jednoducho jedna z najlepších hier na PS4, ktorú si môžete zaobstarať do svojej zbierky.

KÚPIŤ HRUKÚPIŤ HRU

HORIZON: ZERO DAWN

Horizon: Zero Dawn má všetko, čo od výbornej hry možno očakávať. Zaujímavý otvorený svet, kreatívny príbeh, aktívneho hlavného hrdinu. Oplýva tiež množstvom výziev a celým radom gigantických robotických dinosaurov. Tieto masívne zvery, ako i rôznych ľudských nepriateľov, budete môcť zničiť pomocou luku a šípu, ale i ďalšími zbraňami s možnosťou boja nablízko či na diaľku.

Príbeh hry je zasadený do postapokalyptického sveta, rozpráva o živote Aloy, vyvrheľa z jej kmeňa, ktorá sa napriek nepriaznivému osudu stane majsterkou luku a oštepu. Pri skúmaní nebezpečného sveta okolo seba zisťuje, že môže zohrať kľúčovú rolu pri jeho zmene k lepšiemu. Je to jedna z najlepších hier na PS4. Dokonca je údajne teraz dostupná aj pre PC. Neprehliadnite tiež túto možnosť.

KÚPIŤ HRU

KÚPIŤ HRU

LAST OF US II

V pokračovaní skvelej hry Last Of Us sa stanete postavou Ellie, vydávajúcej sa na epickú cestu pomsty naprieč zvyškami USA. V príbehu sa dočkáte niekoľkých zaujímavých zvratov. Hra ponúka veľa možností vylepšenia charakteru a pre nenápadnosť, boj a prieskum, využíva veľké, kreatívne úrovne inteligentných ľudských nepriateľov i nakazených.

Vďaka nádhernej grafike a dojímavému hlasovému pozadiu je pochopiteľné, prečo je táto hra jednou z najlepších na PS4. Taktiež získala ocenenia “highly recommended” a “best story” na udeľovaní cien “Tom´s Guide Awards 2021″.

Neprehliadnite túto ponuku:

KÚPIŤ HRU

KÚPIŤ HRU

MORTAL KOMBAT 11

Séria MK sa v priebehu rokov dočkala mnohých vzostupov i pádov, no najnovší diel dokazuje, že nám ešte stále má čo ponúknuť. Okrem solídneho príbehu a množstva odomykateľného obsahu pre jedného hráča si tiež môžete vyskúšať strategické súboje jeden na jedného. Pri bojoch dáva do popredia vzdialenosť, rozmanitosť a rozumné používanie obmedzených ťahov.

Charakteristický gore MK je samozrejme naspäť v plnej sile, s niektorými extrémne smrteľnými následkami, ktoré určite preveria aj tie najtvrdšie žalúdky. V konečnom dôsledku je MK11 vynikajúca bojová hra, v ktorej si každý hráč nájde niečo svoje.

Hra je dostupná tiež tu:

Neprehliadnite túto ponuku:

KÚPIŤ HRUKÚPIŤ HRU

MASS EFECT: LEGENDARY EDITION

Hry zo série Mass Effect: Legendary Edition sme už mali možnosť hrať, ale nie na takejto úrovni. V tejto remaster sade nájdete 1, 2 a 3, ako aj takmer všetky DLC balíčky. Ak ste nikdy predtým ME nehrali, teraz máte jedinečnú príležitosť začať – a ak už máte dohraté, je to skvelá výhovorka, aby ste si hru znova zahrali.

Pre tých, ktorí ME nepoznajú, je to RPG sci-fi trilógia od BioWare. Vojnového hrdinu Sheparda, za ktorého budete hrať, si prispôsobíte podľa vlastných predstáv a následne si najmete tím ľudských i mimozemských expertov z celej galaxie. Spolu sa postavíte rase syntetických organizmov nazývaných Reaperi, ktorých cieľom je vymazať všetok vnímajúci život v Mliečnej dráhe.

Ako bude príbeh pokračovať, v značnej miere ovplyvňujú vaše rozhodnutia, v závislosti od toho, či chcete hrať štýlom dodržiavajúc pravidlá alebo skôr veľmi ostražito. ME je ďalšou hrou, ktorá získala ocenenie “highly recommended” a “best story” na udeľovaní cien “Tom´s Guide Awards 2021″.

KÚPIŤ HRU

KÚPIŤ HRU

Hra je dostupná aj na:

Zdroj: