5 tipov na darčeky, ktoré zaručene potešia každého knihomoľa

0
Share

5 tipov na darček pre knihomoľa

Pomaly, ale iste s nám blížia Vianoce a ako milovník darčekov (najmä tých, ktoré si sama vyberiem alebo kúpim :)), som sa rozhodla pre vás spisovať rebríčky TOP darčekov pre milovníkov rôznych vecí. V prvej časti si predstavíme TOP 5 darčekov, ktoré zaručene potešia každého knihomoľa.

1. Tajomný knižný box

Že ste o ňom ešte nepočuli? Chyba! Určite poznáte princíp mystery boxov. Nie je to v podstate nič nové. Všetci vieme, ako fungujú. No takéto niečo pre knihomoľa? Splnený sen. Ak ste ešte nenatrafili na môj predchádzajúci článok o obsahu môjho TKB, kliknite sem, a dozviete sa, aké knihy som si v ňom našla ja.

Ako to teda funguje? Vyberiete si žáner, veľkosť boxu a žienka, ktorá má tento úžasný nápad na svedomí, vám nakombinuje takú chuťovku, až sa vám z toho hlava zatočí. Je super, že tam budete mať knihu aj z antikvariátu, aj nejakú tú novinku a pod. Ako bonus máte tiež knihu navyše, ktorá je tam zámerne.

Okrem základného obsahu boxu som aj vďaka tejto knihe navyše skákala do výšin. Choďte určite do toho. Odporúčam najmä ľuďom, ktorí už nevedia, po akých knihách by siahli a nechce sa im študovať recenzie či anotácie. Zakladateľka tohto úžasného projektu to urobí za vás. Vy sa len pripravte na citeľný prievan v peňaženke :).

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gabriela (@geekmom.sk)

2. Radosť v krabičke

Možno ste na Radosť v krabičke natrafili, možno nie. No ak nie, tak to napravte! Funguje v podstate na podobnom princípe, ako zmienený TKB. Rozdiel je však v tom, že v obsahu balíčku dostanete jednu knihu a k nej nejaké prekvapenie v podobe produktov od slovenských výrobcov. Kúpou tohto balíčka ich podporíte. No nie je to krásna myšlienka?

Tiež si vyberiete žáner, typ predplatného a každý mesiac sa môžete tešiť na zmienené prekvapko. Prečo je to výhoda? Pretože sa k vám dostanú knihy, po ktorých by ste možno inak nesiahli.

V mojom prípade to bola napr. autorka Sandra Brown či Stephen King a mnohé ďalšie. Predplatné si buď môžete obnoviť po upozornení, ktoré vám príde na mail, alebo ho jednoducho zrušíte, keď už nemáte chuť v tom pokračovať.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gabriela (@geekmom.sk)

3. Puzzle, puzzle, puzzle, a ešte raz puzzle Knižná šifra

Martinusáci, spozornite! Myslím, že najobľúbenejšiu knihomoľskú súťaž, ktorú má na svedomí “naše” najobľúbenejšie kníhkupectvo Martinus (úplne nezaujato), netreba bližšie predstavovať. Okrem toho, že bola možnosť Knižnej šifry ako plagátu na vyfarbenie či mapy a tak ďalej, je super, že si dali prácu, a je možnosť ich mať aj ako puzzle. Ja mám doma všetky, a vy?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gabriela (@gejby89)

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gabriela (@gejby89)

4. Novinka v podobe pexesa

Ja už vám neviem, človek by si myslel, že Martinus ma už ničím neprekvapí. Chyba! Už ste postrehli toto nové Pexeso knižných hrdinov? Skvelý darček nielen pre dieťa, ale aj pre dospeláka. Idem po ňom, a vy?

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martinus (@martinus_sk)

5. Záložky

Sme takí i onakí. Poctiví záložkári, démonickí rožkári, barbarskí krčiči, machri pamätajúci si strany. Ale! Záložka (či už len kvôli zberateľskej vášni) poteší každého z nás.

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martinus (@martinus_sk)

Tak čo, čím sa potešíte na Vianoce vy? Alebo čím prekvapíte pod stromčekom vašich blízkych? Dajte mi vedieť do komentára a pravidelne sledujte blog, aby vám neunikli žiadne novinky z oblasti kníh, filmov, seriálov či hier. 

Ďalšie tipy na darčeky nájdete tu: