Z denníka matky: Rozhovor s matkou, ktorá nás baví každý deň

0
Share

Iste, materstvo je nádherná, ale aj veľmi náročná práca. Pre trošku odpútania sa od toho stresu a každodenných starostí je tu pre nás stránka na facebooku Z denníka matky, kde máte o zábavu postarané. Pani, ktorá stránku spravuje, bola ochotná mi poskytnúť rozhovor, ktorý si môžete prečítať v tomto článku. 

Z denníka matky

Zdroj: pixabay.com

Kedy Vám napadlo založiť stránku Z denníka matky?

Niečo na štýl blogu som chcela začať písať v podstate hneď, ako sa mi narodilo prvé dieťa. Len som netušila, že existujú deti, ktoré celé noci nespia. Takže reálne som začala, keď mala staršia dcéra 5 rokov. Dovtedy som si stíhala do mobilu zapisovať len jej hlášky, nápady a tipy na témy.

Čo Vás k tomu viedlo?

Moja prvá dcéra. Aj keď sme ju plánovali, aj keď sme sa na ňu neuveriteľne tešili a aj keď sme sa na jej príchod pripravovali, hneď prvú noc v pôrodnici sme zistili, že všetko bude inak, ako sme si predstavovali. Ako často vravím:

„Mama mieni, dieťa mení.”

Prvé mesiace s ňou boli čisté zúfalstvo a ja som netušila, že to tak majú aj iné mamky. Dozvedela som sa to až o pár mesiacov a niekoľko „skorozrútení” neskôr. Najskôr sa mi prihovorila suseda, ktorá sa už zjavne nemohla pozerať, ako sa v tom materstve topím  a postupne, čím viac času sa nám darilo s malou tráviť vonku, tým viac mamín som spoznávala a zisťovala, že moje uvrešťané dieťa a moje zúfalstvo vôbec nie sú také ojedinelé. Vtedy som si dala záväzok, že nedopustím, aby si ešte nejaká mamina myslela, že v tom je sama. A ak sa bude dať, zlepším jej deň.

Pracuje na Vašej stránke viacej ľudí?

Na stránke pracujem ja a scenáre zväčša „píšu” deti. V prvom rade moje, v druhom deti kamarátov a v neposlednom rade mamky a deti (nielen) z ihriska.

Kde nachádzate inšpiráciu na Vaše hlášky?

Všade, kde sa mihnú deti. Ihriská, detské kútiky, čakáreň u lekárky, krúžky… Čítam aj diskusie mamín na rôzne témy, kde sa často nájdem a kopec vecí, na ktoré som už aj zabudla mi pripomenú a post je na svete.

Z denníka matky

Zdroj: pixabay.com

Koľko máte detí a koľko majú rokov?

Mám dve neposlušniatka – 7 a 4 ročné.

Aká bola tá najčudnejšia vec, s ktorou ste sa ako matka stretli? (Stretnutie s inými matkami, poučovanie, stretnutie s “radodajkami”.)

Najčudnejšie sú pre mňa „dokonalé” matky. Také, ktoré opisujú materstvo ako najúžasnejšiu vec na svete, ktoré by nikdy nepriznali, že v materstve to nie sú len glitre, flitre a jednorožce. Dlhodobo sa snažím zistiť, čo majú z toho, že miesto toho, aby inú (kľudne povedzme, že tápajúcu) matku podporili, dokážu šplechnúť vetu štýlu: „Tak načo si si robila deti?”

Aké otázky Vám ako matke lezú najviac na nervy od iných matiek?

Mňa otázky nejak extra neiritujú, ale je jedna vetička, ktorá mi značne dvíha adrenalín. „Ako si urobíš, tak máš!” Lebo veď, treba matke ešte naložiť, málo má toho na tanieri.
Ako som raz písala v jednom poste:

Zdroj: Z denníka matky

Všimla som si, že máte aj e-shop, kedy vznikol a koľko ľudí sa na ňom podieľa? Čo chystáte do budúcnosti?

Momentálne na ňom pracujem najmä ja, ale keď vybavujem objednávky, v pozore sú obe deti. Prečo by mi nepomáhali chystať balíky, keď nám to trvá len trikrát toľko, koľko by mi to trvalo, keby som to robila sama. Rola hlavného poštára prischla mužovi. V ponuke máme čisto len produkty pre maminy (Maminkin džúsik, multifunkčný materský mop, šaty a tričká #MAMAŽéRKA) a do budúcna chystáme materský mop v novom dizajne.

Akú najvtipnejšiu vec urobilo Vaše dieťa/Vaše deti?

Je toho ozaj kopec, ale doteraz mám pred očami túto scénku –
V sprchách v akvaparku sa ma na plné ústa spýtala: „Maminka a prečo máš prsíčka tak nízko?”
Bolo to vtipné. Teda pre všetkých okrem mňa, hahaha.

Aký názor máte na kočík versus nosenie?

Ja si myslím, že každá mamka má robiť to, čo vyhovuje jej a jej dieťaťu. Ak im vyhovuje kočík, nech sa dieťa kočíkuje. Ak im vyhovuje nosič či šatka, nech je dieťa nosené. Pre nás bolo nosenie vykúpením.

Z denníka matky

Zdroj: pixabay.com

Vďaka tejto žene majú materstvo mnohé z nás omnoho jednoduchšie. A ak aj to nie, tak sa aspoň zasmejeme. Hlášky detí sú asi tie najlepšie zo všetkých. A je super, že existuje žena, ktorá nás v tom nenecháva samé. My sme sa toho dosť napočúvali ohľadom kraniálnej ortézy (to je tá helma, ktorá napráva zležanú hlavičku). Keby vás zaujímala moja osobná skúsenosť, môžete si o nej prečítať tu