Recenzia: Japonská stavebnica LaQ

0
Share

Máte doma náročné dieťa a Lego ho už omrzelo? Vyskúšajte stavebnicu LaQ.

Už ste počuli o stavebnici LaQ, Inotoy? Ak nie, tak robíte veľkú chybu. Ale ešteže som tu ja, a môžem vám túto skvelú stavebnicu pre trošku náročnejšie detičky predstaviť vďaka spolupráci s E-shopom Inotoy

V skratke o LaQ (číta sa lakjú)

Táto inovatívna exkluzívna stavebnica pochádza z Japonska. Je výnimočná tým, že ide o (podľa mojich slov) troška náročnejšie Lego, ktoré u detí rozvíja jemnú motoriku, kreativitu, učí ich trpezlivosti, logickému a technickému mysleniu.

Stavebnica LaQ je z materiálov najvyššej kvality s unikátnym klikovým mechanizmom, vďaka ktorému sa pevne spájajú všetky dieliky. Nemusíte sa báť, že sa spoje zlomia, ľahko sa rozkladá iba postláčaním v rukách. Všetky dieliky sa dodávajú v 12 farbách a 7 typoch dielikov (2 základné a 5 typov spojok).

“LaQ zabáva a vzdeláva, rozvíja jemnú motoriku, kreativitu, logické a technické myslenie, koncentráciu, učí trpezlivosti a tak rozvíja celkový intelekt detí.”

Čo sa týka modelov, sú naozaj rôznorodé a existujú doposiaľ štyri typy (ukážky si môžete pozrieť tu):

  • plošné modely pre začiatočníkov,
  • jednoduché dvojrozmerné modely,
  • komplexné trojrozmerné modely,
  • sférické a geometrické tvary.

Ja som mala možnosť si vyskúšať poskladať plošný model snehuliaka a z viacrozmerných nákladiak (pozrite si v galérii).

RECENZIA, V KTOREJ NÁJDETE

  • ako sa mi pracovalo/hralo,
  • ako dlho mi trvalo postavenie stavebnice LaQ,
  • pre akú vekovú kategóriu stavebnicu LaQ odporúčam.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kreatívna stavebnica LaQ (@inotoy.sk)

ODPORÚČANÝ VEK

Stavebnica je pre chlapcov aj dievčatá od 5 rokov, vzhľadom na to, že obsahuje naozaj malinké dieliky. Tie sú dostupné až v 12 farbách a v 7 typoch spojovacích častí. I keď to spočiatku môže tak vyzerať, nie je to nič náročné. Aspoň teda pre dospelého človeka. Niektoré deti možno (hlavne pri tých náročnejších variantoch) budú potrebovať pomoc rodičov či starších súrodencov.

Trávte čas efektívne a plnohodnotne pri stavebnici, ktorá podporuje jemnú motoriku, rozvíja kreativitu a učí trpezlivosti. Priznám sa, že návod si budete musieť preštudovať trošku podrobnejšie, a hlavne sa pri tom neponáhľať, aby ste to mali čím skôr za sebou.

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kreatívna stavebnica LaQ (@inotoy.sk)

DĹŽKA TRVANIA

Mne trvalo postavenie oboch častí dohromady cca 10 – 15 minút (aj to je možno veľa). Samozrejme, že snehuliaka som postavila omnoho skôr, keďže je to plošný typ. Nákladné auto trvalo troška dlhšie. No ja som dospelý človek. Predpokladám, že dieťaťu bez asistencie takýto základný jednoduchý variant potrvá postaviť o niečo málo dlhšie.

Postaviť najmä verziu pre začiatočníkov je naozaj nenáročné a zvládnu to podľa mňa aj mladšie ako päťročné deti (samozrejme, za asistencie). Pre mňa bol najpríjemnejšou chvíľou pri skladaní LaQ stavebnice práve zvuk kliku, kedy do seba jednotlivé časti zapadli a ja som vedela, že to robím správne. Keď vám niečo nebude sedieť, príjemne to necvakne, odporúčam vrátiť sa k návodu, pravdepodobne niečo robíte zle.

AKO SKLADAŤ

Skladajte v maximálnom pokoji a tichu. Je totiž potrebné sa na stavbu plne sústrediť. Ja som si stavanie užila, a určite so stavebnicou LaQ nekončím. Minimálne potom, ako dcérka dovŕši aspoň 5 rokov a vyskúšam to s ňou. Už teraz sa teším.

Odporúčam najmä deťom a rodičom, ktorí chcú výhodne využiť čas. Počas slnečných dní sme väčšinou vonku, no za tohto jesenného a zimného počasia ideálna aktivita, keď deti musia byť zatvorené vnútri. Za mňa veľké plus.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kreatívna stavebnica LaQ (@inotoy.sk)

A čo vy, už máte vybratý darček na Vianoce pre svoje dieťa? Stavebnica LaQ je podľa mňa viac ako ideálna. Ďalšie fotografie s rôznymi typmi stavebníc nájdete aj na Facebooku a Instagrame.