TIP na darček pre skalných filmových fanúšikov

0
Share

Patríte medzi skalných filmových fanúšikov, podobne ako ja? Alebo máte medzi svojimi známymi či blízkymi filmožrútov? V tom prípade mám pre vás skvelý tip na darček pre fanúšikov tejto kultúrnej oblasti.

Počas momentálnej situácie vo svete možno medzi nás pribudli ďalší, pretože čo iné doma robiť, keď už máte všetko poriadne upratané, o deti máte postarané, úlohy do školy máte spravené a máme zákaz vychádzania?

Pozriete si film či seriál, alebo prečítate knihu. Dnes mám pre vás TIP na skvelý darček pre filmového fanúšika: Zápisník filmožrouta od Moviezone.

Poznáte ten pocit po pozretí skvelého filmu, keď sa chcete o jeho obsah podeliť s podobne naladenými ľuďmi, no neviete si spomenúť na jeho názov? Potom je tento zápisník pre vás ako stvorený. Ja sama som si vždy chcela zapisovať obsahy filmov, ktoré som videla, aby som v budúcnosti vedela, na čo s manželom ísť do kina.

A tento filmožrútsky notes vám to umožní. Samozrejme, že sa dá písať aj na obyčajný papier a môžete si navrhnúť svoj vlastný dizajn. Prečo však nevyskúšať niečo, čo už vymyslel niekto iný? A v čom je taký výnimočný?

Popis

Iste, je to obyčajná vec, a niekto by si možno povedal, že je to totálne nepotrebná zbytočnosť. Má totiž pamäť ako slon, a na všetky filmy, ktoré v živote videl, si dokáže spomenúť. No ja osobne som videla s mojou sestrou či manželom, čo sú moji najvernejší filmoví parťáci, už toľko filmov, že si spomeniem len na tie, ktoré som videla dva – tri mesiace dozadu.

Nehovorím o takých, čo sú pozerané stokrát ako napr. séria Harry Potter, filmy Zelená míľa, Let´s Dance 1 či Hriešny tanec. Obsah týchto skvostov by som vám vedela porozprávať aj odzadu. Iste by sa našli ešte nejaké, ale to by som tento článok asi dnes nedopísala.

Na tento skvelý produkt som natrafila pri mojom internetovom prieskume, keď som si hľadala produkty z papiernictva. Pozrite si stránku PEXO.sk. Je skvelá. Prehľadná, majú bohatý výber produktov a k nákupu dostanete aj darček podľa vlastného výberu určenej cenovej kategórie.

V mojom košíku skončili okrem tohto diára aj Zápisník knihomilky či notes s možnosťou vymaľovania mandál + kombinovaný kufrík s potrebami na vyfarbovanie: fixky (štetcové a s tenkou tuhou) a obojstranné farbičky.

Prejdime na samotnú recenziu, alias “chválospev”

Dizajn je veľmi jednoduchý. Je čierny so žltým nápisom Zápisník filmožrouta. Tak ako klasické diáre, obsahuje záložku vo forme šnúrky, aby ste sa kedykoľvek vedeli vrátiť tam, kde ste si zapisovali obsah posledného videného filmu.

Strán je tak akurát a je možné si doň zapísať 86 filmov. Aj keď ja osobne si myslím, že pri mojom sledovaní filmov či seriálov si o chvíľku budem musieť zaobstarať nový.

V úvode nájdete príjemné privítanie autorov a vysvetlenie, čo ich viedlo k založeniu tohto notesu, ako ste iste očakávali. Pri zápise začínate názvom filmu, režisérom, vznikom a žánrom. Ďalej pokračujú tieto kolónky:

 • kde, kedy ste film videli a akú kvalitu ste od neho očakávali,
 • popis najlepšej či vytáčajúcej scény,
 • najlepšiu hlášku,
 • čím vás film najviac potešil,
 • kolónka na uvedenie podobných filmov, kde je možné uviesť tri a porovnať ich medzi sebou,
 • priestor, kde napíšete jeho obsah, vaše hodnotenie; vyjadrenie, či chcete film vidieť znovu; výber možností, komu by ste ho odporučili,
 • hodnotenie na najznámejších filmových portáloch,
 • na záver nejaká tá hláška z rôznych filmov.

Milovníci irónie a sarkazmu určite ocenia skvelé ilustrácie s vtipnými popismi z tých najznámejších filmov, ktoré snáď pozná asi každý. Pri nich tiež nájdete 10 tipov na najlepšie filmy jednotlivých žánrov + 2 tipy od samotného webu Moviezone či rôzne bonusy:

 • najšialenejšie filmy, ktoré kedy vznikli,
 • slovníček pojmov z filmovej brandže, ktoré nie všetci ovládajú,
 • vysvetlenie názvov filmových profesií,
 • najpopulárnejšie filmové priemysle,
 • priemerná cena skvostov Hollywoodu,
 • tip na najlepšie sedenie v kine,
 • ako vzniká film,
 • ktorý žáner je najobľúbenejší,
 • veselé historky z natáčaní,
 • priestor na poznámky.

Na záver by som vám chcela uviesť výhody a nevýhody. Výhodou je, že je notes navrhnutý tak, aby spĺňal požiadavky všetkých fanúšikov filmov. Za nevýhodu považujem jeho formát, pretože mne osobne A5 nestačí. Malo by to byť aspoň A4.

Takže ľuďom, ktorí si radi píšu veľa poznámok či hlášok z jednotlivých filmov, odporúčam písať si filmy do tohto diára na pokračovanie. Niektorí fanúšikovia by ocenili viac miesta na popis obsahu. Inak žiadnu inú nevýhodu nevidím.

Tak čo, idete do toho? Diár môžete zakúpiť napríklad aj v mojom najobľúbenejšom kníhkupectve Martinus.