Vo februári vyjde na PS, PC a X-Box psychologický triler Martha is dead

1
Share

Psychologický triler Martha is dead vyjde vo februári na PS, PC a X-Box

Pokiaľ mám medzi vami fanúšikov hier, predovšetkým hororového žánru, tak vás poteší skvelá správa, že vo februári budúceho roku, konkrétne 24., sa dočkáme psychologického trileru s názvom Martha is Dead. V článku nájdete dva trailery, ktoré vás určite na hru navnadia a popis, čo od hry môžeme očakávať. Za hrou stoja LKA a Wired Productions

Martha is dead: Release date trailer

Vo videu môžete vidieť dvojčatá. Recitujú detskú riekanku “eany, meany, mine, moe” (čo je anglická obdoba našej básničky pre deti “eniky beniky”. Je však desivé, že dievča vpravo má zošité pery a sem-tam sa objavujú prerušované zábery záhadnej rakvy, čo je viac ako strašidelné, všakže?

O čom je tento psychologický triler?

Martha is dead je temný psychologický triler z pohľadu prvej osoby. Dej sa odohráva v Taliansku v roku 1944. Stierajú sa tu hranice medzi skutočnosťou, poverami a vojnovou tragédiou. Keď sa konflikt medzi Nemcami a spojeneckými silami prehĺbi, nájde sa vo vode znesvätené telo ženy. Tou ženou je Martha.

Martha je mŕtva a jej sestra – dvojča Giulia, sa musí vyrovnať s hlbokou traumou zo straty a následkami vraždy jej dvojčaťa. Honba za pravdou je zahalená tajomným folklórom a extrémnou vojnovou hrôzou, ktorá je stále bližšie.

Martha is dead: Remembrance trailer

Na čo všetko sa v hre môžeme tešiť?

Ide o prvú nezávislú hru v pôvodnom talianskom znení, ktoré má slúžiť na úplné ponorenie sa do príbehu a postáv. Keďže je druhou hrou od LKA, oceneného developera hry “The Town of Light”, pôjde o naratívnu hru založenú na realite, kde sa stretneme s naozaj náročnými témami. Preskúmame bolestivé straty, vzťahy a psychologický podtext temného obdobia histórie očami mladej ženy, hľadajúcej pravdu, a zároveň skrývajúcej vlastné tajomstvá. Spoznáme krásne Toskánsko, pričom sa môžeme pohybovať pešo, na bicykli či loďou. Prostredie a historický kontext hry sú inšpirované skutočnosťou. Zahráme sa s bábkami v bábkovom divadle. Tieto sekvencie budú slúžiť na obnovenie potlačovaných spomienok.

V hre sa tiež bude prelínať folklór a povery. Odomkneme rôzne symboly a využijeme i tarotové karty, ktoré majú slúžiť na odhalenie rôznych nových aspektov hry a privolanie ducha “The Lady”. Keďže sa príbeh odohráva na pozadí druhej svetovej vojny, budeme čítať noviny, telegramy či počúvať rádio, aby sme mali prehľad o tom, čo sa vtedy deje vo svete. Využijeme tiež simulátor fotografovania a v pozadí nám bude hrať autentická talianska hudba typická pre túto dobu.

Martha is dead

Tak ako sa vám páčia ukážky na tento očakávaný psychologický triler s detektívnymi prvkami a s príbehom odohrávajúcim sa počas druhej svetovej vojny? Napíšte mi do komentára, či máte radi hororové hry alebo ich, naopak, nemusíte. Ja osobne sa teším, ako si túto hru vyskúšam. 

Zdroj informácií: twinfinite.net