Online marketing – Tvorba zarábajúceho webu

0
Share

Aj u vás posledné dni vyzerajú tak, že premýšľate nad tým, ako si v tejto nechvályhodnej situácii aspoň čo-to privyrobiť? Sú naozaj rôzne možnosti, ako napr. založiť si e-shop, písať blog, recenzovať produkty a odporúčať ich ďalej. Ak sa chcete dozvedieť o možnostiach reálneho zárobku navyše, siahnite po knihe od Dognetu Online marketing – Tvorba zarábajúceho webu. V tomto článku sa s vami chcem podeliť o svoju recenziu, resp. subjektívny názor na ňu. 

PODROBNÁ RECENZIA

V prvom rade vás knižka zaujme svojím obalom. Jasné, hovorí sa, že: “Nesúď knihu podľa obalu”; avšak dovolím si tvrdiť, že v niektorých prípadoch si práve vďaka vonkajšiemu zovňajšku produkt kúpite a po jeho otvorení neostanete sklamaní. Až na zopár výnimiek.

Knihu napísalo 30 odborníkov z rôznych oblastí online marketingu z Čiech a Slovenska. Dozviete sa v nej zaujímavé veci, ktoré ste možno doteraz netušili. Aj keď sa v tejto sfére vôbec nepohybujete, určite sú vám známe “otravné” cookies, niekde ste natrafili na skratku SEO alebo pojem XML-feed atď. Všetky tieto veci totiž väčšina z nás nepriamo pozná alebo sa s nimi stretáva na dennodennej báze. Vďaka tejto publikácii sa dozviete, na čo vôbec spomínané veci slúžia a prečo sú pre online podnikanie dôležité.

Obsah je prehľadný a z môjho pohľadu po prečítaní tejto knihy si môže affiliate marketing vyskúšať aj úplný začiatočník. Nie je to nič náročné, pokiaľ dokážete pracovať s internetom na základnej užívateľskej úrovni. Ako veľké plus ja osobne hodnotím informácie o platobných podmienkach, právnej stránke užívania multimediálneho obsahu či ako funguje GDPR v tejto oblasti.

Veľké pozitívum vidím aj v úvode jednotlivých kapitol, kde sa nám predstavia jednotliví odborníci z tejto brandže so svojimi niekoľkoročnými skúsenosťami a projektmi, ktoré založili. V začiatočných dvoch kapitolách nájdete tiež body od samotného zakladateľa siete, čo by pri začatí s affiliate marketingom urobil on a druhú kapitolu s názvom Kúsok motivácie pre začiatočníkov.

Kniha má okrem “ľahko porozumenia schopného obsahu” veľké plus v tom, že je doplnená rôznymi príkladmi z praxe, tabuľkami a grafmi, čiže na reálnych príkladoch si viete predstaviť, čo a akým spôsobom funguje. Na konci niektorých kapitol je aj bonus v podobe zeleného odstavca “Dognet tip”. V celom obsahu knihy tiež nájdete QR kódy na videá. Na konci každej kapitoly je tiež reklama, ktorá zapadá do konceptu celej publikácie. Otravovať vás teda určite nebude.

ZHRNUTIE

POZITÍVA: 

  • i napriek dosť rozsiahlemu obsahu sa číta ľahko, rýchlo a zrozumiteľne,
  • pekné a prehľadné grafické spracovanie,
  • príklady z reálnej praxe,
  • doplnenie grafmi, tabuľkami a QR kódmi na videá,
  • možnosť overiť si svoje vedomosti prostredníctvom testu, na ktorý nájdete odkaz na zadnom prebale knihy a keď uspejete, dostanete na e-mail diplom.

NEGATÍVA: 

  • nedá mi nevyjadriť sa k pravopisu, občas sa tam mihnú gramatické chyby, ale to je detail, i keď som mala potrebu niektoré vety opravovať.

SÚVISIACE ČLÁNKY

RECENZIA – Tvorba úspešného zarábajúceho blogu

Obe tieto knihy si môžete objednať napríklad na Martinuse. Zbierku si môžete doplniť aj knihou zo zahraničia, Blog za milión, ktorú momentálne kúpite za 1 euro.