9 najočakávanejších hier nasledujúceho roka

0
Share

Rebríček 9 najočakávanejších hier nasledujúceho roka

Jeden rok nám končí, druhý začína. Čo to znamená pre gamerov? Že sa v dnešnom článku môžeme pozrieť na rebríček najočakávanejších hier roka 2022. Myslím, že dvojica z nich, Elder Ring a Horizon: Forbidden West sú asi top, ale poďme sa s nimi pozrieť aj na ďalšie. Kto sa ešte v tomto rebríčku nachádza a kedy je očakávaný dátum vydania? Čítaj ďalej. 

Elden Ring

Východ sa stretne so Západom v hre Elden Ring. Ide o spoluprácu tvorcov hry Dark Souls a kultového seriálu Hra o tróny. Redaktori portálu The Washington Post boli prítomní na teste tejto hry. V úlohe hráča sa v nej stanete obdivovateľmi ohromujúcich historických pamiatok a budete mať na výber množstvo ciest, po ktorých sa vydať alebo sa v nich stratiť. Vzhľadom na predchádzajúcu sieť a kvalitu titulov spoločnosti From Software sa hry Elden Ring dočkáme už vo februári.

Dátum vydania

25. február na PC, Xbox X a S séria, Xbox One, PS4 a PS5

Horizon: Forbidden West

Predchádzajúci diel, Horizon: Zero Dawn, skončil množstvom nezodpovedaných otázok. To podnietilo vznik ďalšieho dielu. Príbeh hlavnej hrdinky Aloy pokračuje naprieč postapokalyptickým pobrežím Západu, keď sa snaží prísť na kĺb záhadnému moru červených viníc, ktorý hubí miestnu faunu a flóru. V traileroch ste mali možnosť vidieť niekoľko nových funkcií, ktoré sľubujú nové štýly boja, pohyb v podmorskom prostredí, hojdanie “na Spidermana” počas bitky pomocou “pullcasteru”, nového háku pripevneného na zápästie či kĺzanie smerom dole z vyššie položených miest. Objaví sa tiež niekoľko schátraných verzií skutočných pamiatok, ako napr. Lombard Street v San Franciscu či Golden Gate Bridge. Taktiež sa dočkáte nových nepriateľov, ako sú napr. monumentálne mamuty či korytnačky.

Dátum vydania

18. február na PS4 a PS5

Pokemon Legends: Arceus

V tejto hre navštívite región Sinnoh, v ktorom sa odohrávajú hry Pokémon Diamond a Pokémon Pearl. Na rozdiel od zmienených dielov sa však tento príbeh odohráva v časoch dávno minulých, keď nápady, ako sa stať trénerom Pokémonov alebo vytvorenie Pokémon Ligy vôbec nejestvovali. Všade okolo seba narazíte na divokých Pokémonov, žijúcich v drsnom prostredí, čo vytvára z tohto regiónu úplne iné miesto, než ktoré si hráči pamätajú z vyššie zmienených hier.

Chytajte Pokémonov, ktorých najprv musíte sledovať, aby ste takto vypozorovali ich správanie, potom sa k nim opatrne priblížite, namierite a hodíte na nich Pokéball. Neskôr vám spriatelení Pokémoni pomôžu loviť tých divokých. V momente, keď sa vydáte na dobrodružnú cestu s cieľom vytvoriť prvý Pokédex Sinnohu, budete si môcť vybrať svojho prvého Pokémona. Vyberiete si za svojho parťáka Oshawotta, Rowleta alebo Cyndaquila? Títo traja Pokémoni dorazili spoločne s Professorom, ktorý ich pochytal behom svojich výprav do rôznych oblastí.

Dátum vydania

28. január na Nintento Switch

Sequel k “Breath of the Wild”

Na túto hru čakajú predovšetkým fanúšikovia Zeldy. Originálna verzia je zodpovedná za úspech platformy Nintendo Switch v deň spustenia. Vďaka svojej jednoduchosti mala pôvodná RPG s otvoreným svetom môcť otvoriť oči aj ľuďom, ktorí hrám dovtedy veľmi neholdovali. Ľudia si kúpili NS práve pre to, aby si zahrali túto hru. Priame pokračovanie sa odohráva v roztrieštenej verzii Hyrule, ktorú Link prvýkrát preskúmal, s časťami mapy plávajúcimi nad zmieneným hradom. Okrem toho fanúšikovia začínajú špekulovať, či bude možné cestovať v čase, či si budú môcť zahrať za Zeldu alebo či bude existovať nejaké prepojenie s predchádzajúcimi časťami franšízy.

Dátum vydania

2022 na Nintendo Switch

God of War: Ragnarok

Keď sa hráči naposledy stretli s Kratosom a jeho synom Atreom v scéne z hry God of War z roku 2018, vrátili sa spolu do svojho domu v lese, kedy bol hráčom po prvýkrát predstavený Thor s Mjölnirom. Je toho mnoho, čo naznačuje, že sa v tomto škandinávskom prostredí začnú diať veci: Kratos si znepriatelil Thora, Freyu a pravdepodobne i ostatných severských bohov zabitím Magniho, Modiho a Baldura, čím dal do pohybu udalosti prorokovaného Ragnaroku. Teraz otec so synom dúfajú, že odvrátia Súmrak bohov vypátraním Tyra, nórskeho boha vojny.

Dátum vydania

2022 na PS4 a PS5

Hogwarts Legacy

O tejto hre zatiaľ neexistuje mnoho informácií. Zatiaľ vieme, že sa jej príbeh bude odohrávať na konci 19. storočia, ešte predtým, ako sa čarodejnícky svet dozvedel o “tom-koho-netreba-menovať” či o jeho predchodcovi, temnom čarodejníkovi Grindelwaldovi. Na oficiálnom webe “Hogwarts Legacy” sa uvádza, že hráči budú môcť vyrábať elixíry, učiť sa čarovať a ovládať “starovekú mágiu”. Hráči si tiež budú môcť nezávisle vybrať svoje postavy, hlas i vzhľad.

Dátum vydania

2022 na PC, Xbox X a S, Xbox One, PS4 a PS5

Sifu

V tejto hre pôjde o spleť zložitého osobného boja, kde v úlohe hlavného hrdinu budete uhýbať úderom a prepletať útoky s kopancami a okolité prostredie bude využívať vo svoj prospech. Túto hru by si mal zahrať každý, kto túži po súbojoch bitkárov, ktoré vyzerajú ako ich obľúbené filmy o bojových umeniach.

Dátum vydania

8. február na PC, PS4 a PS5

Starfield

V júnovom rozhovore pre portál The Washington Post výkonná riaditeľka spoločnosti Bethesda, Ashley Cheng označila nadchádzajúcu sci-fi hru z vesmírneho prostredia za “simulátora Hana Sola”, ktorý hráčom umožní “nastúpiť do lode, preskúmať galaxiu a robiť zábavné veci. To je základ, ktorý o hre potrebujete vedieť. Hráči sa okrem toho pripoja k výprave na prieskum vesmíru, prispôsobia si svoje charaktery a budú robiť rozhodnutia, ktoré ovplyvnia ďalšie smerovanie príbehu hry. Počas vzletu cez ďaleké končiny kozmu sa hráči tiež pravdepodobne stretnú s inými formami života.

Dátum vydania

11. november  na PC, Xbox X a S

Redfall

Redfall je pripravovaná kooperatívna FPS hra s upírskou tematikou. Počas svojho predstavenia tento rok v júni vyvolala v spoločnosti Microsoft trochu rozruchu. Pracovalo na nej štúdio Arkane Studios, vývojár hier Dishonored, Prey a hitu Deathloop z roku 2021. Na akcii predstavilo dlhé filmové spracovanie, ktoré obsahovalo rôznorodé obsadenie lovcov upírov pomocou prispôsobiteľných zbraní, aby nimi mohli zlikvidovať svojich krvilačných nepriateľov.

Dátum vydania

2022 na PC, Xbox X a S

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Washington Post

Zdroj titulného obrázka: wallpaperaccess.com