TOP 5 faktov o Adolfovi Hitlerovi, ktoré ste MOŽNO nevedeli

0
Share

V tomto článku sa chcem venovať neslávne známej osobnosti, Adolfovi Hitlerovi. Najmä preto, že som vyštudovala dejepis, a okrem toho, že ho vyučujem, tak ma niektoré veci a osobnosti zaujímajú. Alebo sa chcem aj ja dozvedieť niečo nové, čo som sama netušila. Tu sa s vami chcem podeliť o TOP 5 faktov, ktoré mňa osobne o Adolfovi Hitlerovi zaujali. O ďalších zaujímavých faktoch zo sveta si môžete prečítať v tomto článku.

1. V PRIEBEHU ROKOV 1925 – 1932 NEPATRIL K ŽIADNEJ NÁRODNOSTI

Zdroj: commons.wikimedia.org

Keďže Hitler nenávidel Rakúsko-Uhorsko, čo mnohí z vás, predpokladám, vedia, tak sa v roku 1925 rozhodol vzdať rakúskej národnosti. To sa udialo niekoľko rokov po tom, ako sa stal vodcom novej Nacistickej strany a veľkú časť života sa rozhodol stráviť bojovaním za Nemeckú ríšu. Po vzdaní sa občianstva však hrozilo, že ak nenájde iné, bude riskovať deportáciu a nebude môcť kandidovať. Preto z neho v roku 1932 minister vnútra štátu Brunswick urobil správcu a občana Nemecka.

2. VEĽMI RÁD SI PÍSKAL

Najradšej si vypiskoval melódiu z piesne “Who´s afraid of the big, bad wolf?/Kto sa bojí veľkého, zlého vlka?”. Sám seba začal nazývať Vlkom, čo je dosť desivým dôvodom, prečo si pravdepodobne vybral práve túto melódiu spomedzi iných. Počas malých nemeckých víťazstiev v období druhej svetovej vojny pri oslavných večeriach pískal svojim hosťom melódiu z Pinocchia od Walta Dysneyho “When you wish upon a star/Keď si želáš pod hviezdou”.

3. JEHO SNOM BOLO STAŤ SA UMELCOM

I keď v dospelosti sa z Hitlera stal jeden z najkrutejších ľudí, v mladosti mal celkom normálne sny ako každý obyčajný človek. Jedným z nich bolo stať sa umelcom. Preto si v rokoch 1907 a 1908 podal prihlášky na Viedenskú umeleckú akadémiu, no obe boli zamietnuté. Krátko po jeho druhom odmietnutí v roku 1908 zomrela jeho matka Klára po rakovine prsníka, s čím sa ťažko vyrovnával. Následne na to strávil štyri roky na viedenských uliciach, aby svoje umelecké nadanie využil a snažil sa svoje diela predať okoloidúcim.

Zdroj: pixabay.com

4. CHCEL BYŤ KŇAZOM

Krátko predtým, ako premýšľal nad umeleckou kariérou, sníval o tom, že z neho bude kňaz. Ako malý chlapec pravidelne navštevoval katolícky kostol a bol i súčasťou zboru. Navštevoval dokonca hodiny spevu, aby zdokonalil svoj pevecký talent a lepšie tak mohol slúžiť cirkevnému súboru. Bolo to tak najmä preto, že jeho rodičia boli veľmi pobožní a katolicizmus bol ústrednou súčasťou ich života. Postupne však ich syn začal katolícku cirkev nenávidieť. Dokonca obdivoval Martina Luthera a niektoré aspekty protestantizmu. Je však zrejmé, že celú kresťanskú cirkev chcel zrušiť.

5. POČAS PRVEJ SVETOVEJ VOJNY UTRPEL VÁŽNE ZRANENIA

Väčšina svetovej populácie pozná túto neslávne známu osobnosť hlavne pre jeho pôsobenie počas druhej svetovej vojny. Niektorí však možno ani netušia, že sa ako vojak zúčastnil aj prvej svetovej vojny, hoci sa jej chcel vyhnúť a pred vstupom do rakúskej armády ušiel. Utiekol do Nemecka, kde však nakoniec bojoval v nemeckej armáde. V roku 1916 po bitke pri rieke Somme ho zranili črepiny a niekoľko týždňov strávil v nemocnici. Dva roky na to prežil útok yperitom (inak nazývaným aj horčicový plyn), čiastočne však prišiel o zrak a dlho sa z týchto zranení snažil úplne zotaviť.

Zdroj: pixabay.com

Na záver krátke zhrnutie toho, čo bolo pre niektorých už dávno známe, pre niektorých možno nie. Nenarodil sa v Nemecku, po prehre Nemecka v prvej svetovej vojne založil Nacistickú stranu, podľa expertov bol veľmi chorý. K tejto “chorobe” patrili straty pamäte, demencia v neskoršom veku či dokonca Parkinson. K ľuďom bol zlý, ale zvieratá zbožňoval. Bol vegetarián a dokonca bojoval za práva zvierat a predpokladá sa, že zvažoval prijať zákony o nižšom konzumovaní mäsa po skončení druhej svetovej vojny a obnovení života v Nemecku. Bol vlastníkom suky nemeckého ovčiaka Blondi. 

Predaj kníh online - kníhkupectvo BUX.sk

Pokiaľ sa chcete o tejto neslávne známej historickej osobnosti dozvedieť viac, v internetovom kníhkupectve Bux.sk nájdete o ňom veľa kníh. (#platená spolupráca)